Tęczowe babeczki:)

Jak już pisałam - przyszła paczka z zamówionymi przeze mnie barwnikami spożywczymi, więc teraz kombinuję z kolorami. W ten sposób witam wiosnę:) Postanowiłam zrobić tęczowe babeczki i świetnie do tego się nadają babeczki marchewkowe, na które przepis znajdziecie TUTAJWykonanie takich babeczek jest proste, masa jest gęsta i nie miesza się, tylko pokrywa jedna warstwa drugą.


Ciasto na babeczki podzieliłam na trzy części, do każdej dodałam innego barwnika - zielonego, pomarańczowego i fioletowego.
Następnie łyżeczką (trzy łyżeczki - każda do innego koloru ciasta, żeby kolory się nie mieszały) nakładałam do silikonowych foremek - łyżeczkę pomarańczowego ciasta, na to dwie łyżeczki fioletowego i dwie zielonego ciasta. Trzeba uważać żeby nie trząść formami z ciastem wkładając je do piekarnika - żeby ciasto się nie wymieszało.

Po upieczeniu zrobiłam polewę cytrynową i dodałam do niej barwnika różowego. Efekt wyszedł naprawdę wspaniały - szczególnie jak na pierwszy raz. Oto zdjęcia moich babeczek, niestety nie mam za dużo przekroju ponieważ jadą one gościnnie do Piaseczna i tam zostaną zjedzone:)

 Kilka babeczek zrobiłam dwukolorowych - trochę nierówno podzieliłam masę i mi zostało ciasta pomarańczowego i fioletowego:)


 I efekt końcowy babeczek, które jadą:)
4 komentarze:

 1. Już nie możemy się doczekać :) Na Was oczywiście, no i na te cudowne babeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. REWELACJA :D Widać, że wiosna idzie :))
  pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie,
  szana-banana,
  www.gastronomygo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. http://boronappetit.blogspot.com/ Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń

 

Blogger news