Cytrynowe trufle z białą czekoladą

Trufle zrobiłam na Sylwestra i zdecydowanie były strzałem w dziesiątkę. Pyszne, rozpływające się w ustach, ale dzięki obtoczeniu ich w mlecznej czekoladzie - nie rozpłynęły się w trakcie transportu :) Żałuję, że nie zrobiłam więcej, teraz jak o nich pomyślę to chętnie bym zjadła...Mniam:)
Przepis znaleziony na MW.

Potrzebujemy (składniki na około 25-30 sztuk)

  • 250 g serka mascarpone
  • skórka otarta z dwóch cytryn
  • sok wyciśnięty z jednej cytryny
  • 1 szklanka mleka w proszku
  • 200 g białej czekolady
Białą czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej.
Cytryny myjemy, zalewamy wrzątkiem na kilka sekund, następnie na tarce z małymi oczkami ścieramy skórkę. Z jednej cytryny wyciskamy sok.

Do misy miksera przekładamy mascarpone, rozpuszczoną czekoladę i mleko w proszku. Miksujemy na puszystą masę, na koniec powoli dodajemy sok z cytryny, a następnie skórkę. Chwilę miksujemy. 
Przykrywamy folią spożywczą i wkładamy do lodówki na 2-3 godziny.

Po tym czasie wyjmujemy z lodówki, formujemy kulki i jeśli planujemy je obtoczyć w czekoladzie - wkładamy na kilka minut do zamrażalnika.

Czekoladę (około 2 tabliczki) rozpuszczamy w kąpieli wodnej, moczymy w niej kulki, u mnie sprawdziło się układanie ich łyżeczką, szybkie obtoczenie w czekoladzie i przełożenie na kratkę. Dzięki temu, że kulki były zmrożone - czekolada od razu zastygała,

Smacznego!10 komentarze:

 

Blogger news